Pokud chcete mít Goci kousky na objednávku do Vánoc doma, objednávejte do 10. 12. Děkujeme za pochopení.

Ohlédnutí za rokem 2020

Rok 2020, ač dvěma dvacítkami velmi zajímavý, děním nečekaný. Celou republiku i svět zastihla pandemie a vše převrátila na ruby. My jsme si ale rok užili. Plány sice nebyly plnohodnotně naplněny, ale náš „Goci“ tým se snažil z vize pro rok 2020 vytěžit maximum. V lednu se náš tým rozrostl o dvě nové velmi šikovné švadleny a Verču, mou pravou ruku. Verča má na starosti veškerou administrativu, vaše objednávky a vše, co já nestíhám, je v jejich rukách. Jsem velice ráda, že ji tu mám. Pája a Olesa jsou švadlenky, které všechny modely dávají dohromady. Stal se z nás super tým :-)

goci-tym

Počaly přípravy na jarní markety a přišel ten zákeřňák Covid a naše plány nám zhatil. V polovině března, dva dny před prvním trhem, přišla špatná zpráva – Covid-19 a první lockdown. V první chvíli jsme nevěděly, co bude, jak to zvládneme a co to vše bude obnášet. Do rukou se nám dostala poptávka výrobce speciálního antibakteriálního materiálu. A jaký byl předmět? Asi všichni vytušíte. Roušky. Během pár hodin, vznikly první prototypy. V první vlně jsme pracovaly 12 až 13 hodin denně. Bylo to velmi náročné období. Bylo to ale třeba, a tak jsme musely makat. První roušky putovaly do chrudimské nemocnice. Poptávka byla veliká. Šily jsme také pro pardubickou nemocnici, různé firmy, ale i pro naše zákaznice. Během první vlny se našilo přes tisíc roušek, které putovaly potřebným. Našli se i jedinci, kteří darovali bavlněná plátna pro výrobu roušek pro potřebné. A právě jim patří velké díky.

První trh, kterého jsme se mohly zúčastnit, byl květnový Dyzajn market, který se konal v Praze. Účast byla obrovská a nás opět nabyl nadějí a optimismem. Následovalo léto, „normální“ léto, kde už si všichni mysleli, že je vše za námi. Možnosti se rozšiřovaly, nápady rostly a s nimi i vznikl jeden dlouhý projekt, který vyvrcholil v roce 2021. Vznik nových webových stránek, s novou image včetně loga a komplet marketingu. Jenže to není jen tak. Do cesty nám vstoupil Petr, šikovný fotograf a skvělý člověk, který po dlouhém přemlouvání s námi začal spolupracovat. Nafotilo se pár kousků, fotky měly velký úspěch, a tak začala, teď už mohu říct, dlouhodobá spolupráce. Fotilo se, fotilo a fotilo.

foceni

Na podzim přišlo něco, co jsme nikdo nechtěl. Epidemiologická situace rostla, pandemie zvyšovala na obrátkách a přišlo znovuzavření „klasického“ života. Všechny markety a akce zrušeny. Nastaly krušné časy a začaly jsme bojovat o záchranu, záchranu značky Goci na trhu. Mělo to i svá pozitiva, mohly jsme intenzivněji pracovat na našem projektu týkajícího se nového webu a prezentace v online světě. Jenže bez práce nejsou koláče a nic není zadarmo. A i projekt je třeba z něčeho živit. Vymýšlely jsme, čím zaujmout. A v tu dobu přišel nápad na oblečení Máma & Dcera. Vznikla myšlenka k vytvoření malých kopií dospěláckých kousků. Cíl byl jasný, aby se malá princezna stala malou kopií své maminky. V tu chvíli jsme však potřebovaly malou holčičku, na které nejen že vše zkusíme, střihy, délky, ale i tu, co nám řekne, tohle mi je příjemné a tohle ne. Protože to je v dětské módě nejdůležitější. Šít pro děti není jednoduché. Hledaly jsme, hledaly a našly. Započala spolupráce s Markét a jejími dvěma dcerami Natkou a Vaneskou. Holky, nejen že byly úžasné modelky, byla s nimi sranda. V kombinaci s Markét, které hadříky značky Goci sedly jak „prdel na hrnec“, byla vize dokončena. Nemluvě o faktu, že jsme si sedly lidsky. Další ,,blázen“ do party.

mama-a-dcera

Těsně po zkompletování kolekce Máma & Dcera přišlo na krátkou dobu otevření trhů, které nás existenčně zachránilo. Zúčastnily jsme se Dyzajn marketu Praha, Mint marketu v Ostravě a v našich rodných Pardubicích. Díky kolekci Máma & Dcera vznikla vánoční vize „slaďte se pod stromeček“, která měla úspěch. Poslední týdny roku 2020 jsme věnovali focení, vizi, marketingu a kompletaci našich plánu pro rok 2021. Myslíme si, že jsme připraveni novým výzvám a těšíme se, až Vám všechny naše novinky, akce a plány postupně budeme představovat.

Pokud jste dočetli až sem, jste skvělí. Já si ten rok 2020 potřebovala shrnout. A děkuji Vám, naši milí zákazníci, že jste. Protože bez Vás by to nešlo. Každá Vaše pozitivní slova, každý Váš spokojený nákup mě posouvá dál. A díky Vám roste značka Goci.

pernikove-srdce